De dag dat de bomen omgaan

 

Door mevr. Hesseling:
We starten met een werkoverleg met de leerlingen die vandaag helpen met al het hout naar achter sjouwen. Op de achtergrond zaag geluiden, de eerste boom ligt al om. Nog voordat de eerste leerlingen arriveerde was deze al omgezaagd want veiligheid boven alles.
Dat brengt ons op onze veiligheid. Wat hebben wij hiervoor nodig? Stofjas en veiligheidsschoenen word genoemd. En goed overleg met de werkmannen die de bomen aan het omzagen zijn.
Hierna starten we. We kleden ons om en zorgen voor kruiwagens om te gaan sjouwen. We starten als een raket. Flink sjouwen en doorlopen met enorm gevulde kruiwagens met zware boomstammen. Al snel valt dit tempo tegen want wat is het warm. We passen ons tempo aan en zorgen voor een extra pauze en extra vocht.
Aan het eind van de dag zijn we klaar. De bomen zijn om en al het hout is naar achter gesjouwd. Wat een licht is er op het schoolplein en wat hebben we weer een flinke stapel hout om te gaan kloven met onze leerlingen.
Alle leerlingen; Quincent, Nino, Thomas, Jasper, Tim, Kacper, Isabel en Jan de Bruin bedankt voor jullie hulp.